З прийняттям нового Кримінального процесуального кодексу України (надалі – КПК України) значно збільшилась роль адвоката у кримінальному провадженні по захисту своїх клієнтів. Одночасно збільшились правові можливості адвоката, але збільшились і вимоги до роботи адвоката, на перший план виходить активність адвоката в плані захисту свого клієнта.

Так, норми нового Кримінального процесуального кодексу України, встановили важливий принцип кримінального провадження – змагальність сторін. Це означає, що сторони мають самостійно доводити свої правові позиції: обвинувачення – доводить винність особи, а захист відповідно – невинуватість чи меншу винуватість. 

Так, ст. 22 КПК визначає, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом.

Частиною 3 статті 26 КПК України встановлено принцип диспозитивності, який означає, що слідчий суддя, суд у кримінальному провадженні вирішують лише ті питання, що винесені на їх розгляд сторонами та віднесені до їх повноважень цим Кодексом.

Застосування принципу змагальності та диспозитивності у кримінальному провадженні, покладає на адвоката велику відповідальність та обов’язок активно діяти під час захисту клієнта: збирати та подавати докази, запитувати документи, при необхідності проводити адвокатське розслідування, готувати клієнта до слідчих дій, брати участь у їх проведенні, виявляти можливих свідків, активно використовувати клопотання, заяви, скарги до суду та всіма законними засобами відстоювати права та інтереси своїх підзахисних. 

Адвокати Юридичного бюро «Стьопін & Мілашевський” нададуть кваліфікований захист від кримінальних обвинувачень, оскаржать незаконні дії та рішення посадових осіб, слідчих чи оперативних працівників, нададуть правову допомогу під час допиту в якості свідка, здійснять захист у суді та дадуть кваліфіковані поради. 

Наш принцип роботи в кримінальному провадженні:
«Думати наперед, швидко та активно діяти».

З повагою,
Адвокати
Олександр Стьопін.
Максим Мілашевський.
тел.: (0382)70-86-45;
(096)790-45-19
www.sm-lawyers.com.ua

{socbuttons}