До початку фінансової кризи, багато українців взяли у банках валютні кредити по курсу 5.5 грн. за 1 $ на 10 – 20 – 30 років.

За останній час курс долара різко зріс, що дуже сильно вдарило по гаманцю українців, які брали валютні кредити.

            В позичальників, внаслідок стрімкого зростання курсу долара, значно збільшилися щомісячні платежі по кредиту.

Це викликано необхідністю покупки доларів США по високому курсу щодо гривні, для погашення валютного кредиту та відсотків по ньому.

            На сьогодні, в деяких сім’ях, майже весь дохід йде на виплати по валютному кредиту.

            Як наслідок, у багатьох гостро постають питання: Як зменшити щомісячні платежі по валютному кредиту? Як провести реструктуризацію валютного кредиту? Як перевести валютний кредит в гривневий? Як захиститись від надмірних вимог банку?

            Дуже часто наші громадяни просто не знають як юридично вірно провести переговори з банком щодо погашення валютного кредиту, про що вести мову, що просити, які можливості є в них та у банка.

            В деяких випадках, при правильному юридичному підході до проблем валютного кредиту, позичальник знаходиться в більш вигідному становищі ніж банк!

            Знаючи свої права та можливості, позичальникам валютних кредитів буде легше вести переговори з банками, щодо пільгових умов погашення валютних кредитів, відстрочок, розстрочок погашення кредитів та їх реструктуризацій.

            В цій статті адвокати Юридичного Бюро «Стьопін & Мілашевський» розкажуть які можливості та права є у позичальників валютних коштів, як захистити свої права від банку, як вирішити проблеми з валютним кредитом та як проводити переговори з банком.

            Для вирішення проблем з валютними кредитами, існує багато інструментів та способів їх використання, про деякі з них ми розкажемо у цій статті.

            Вирішення проблеми валютного кредиту, можливе шляхом переведення валютного кредиту в гривневий. Але, це можливо лише за домовленістю з банком. Іншого шляху, на момент написання цієї статті, немає. При переговорах з банком, необхідно ретельно прорахувати, по якому курсу буде проводиться перерахунок, яка буде відсоткова ставка та багато інших питань, щоб кредит не вийшов, ще дорожчим для позичальника.

            Наступне, що може сприяти вирішенню проблем з валютним кредитом, це зміна схеми нарахування відсотків. Зокрема, банк, може погодитися змінити нарахування відсотків з таких, що щомісячно зменшуються на сплату відсотків рівними частинами чи навпаки. Зміна схеми нарахування відсотків, може зменшити щомісячні платежі по валютному кредиту до 20 %.

            Наступне, що може бути використано для зменшення щомісячних платежів по валютному кредиту – це зменшення відсоткової ставки.

            Ще одним з інструментів для зменшення тягаря валютного кредиту, є пролонгація кредитного договору. Так, збільшення строку погашення кредити вдвічі, може зменшити щомісячний платіж до 25 відсотків.

            Наступне, що може використати позичальник – це кредитні канікули. Деякі банки надають кредитні канікули, в різних варіантах, на строк від шести місяців до двох років. Але, при цьому необхідно звертати увагу на збереження чи зміну умов базового кредитного договору (чи не змінюється відсоткова ставка чи інші умови договору, якщо так то в яку сторону?).

            Це все основні інструменти для вирішення проблем позичальників.

            На сьогодні існує досить багато інших дієвих способів, методів та засобів впливу на банки, також є багато інших варіантів захисту позичальників. Нажаль, формат даної статті та етичні міркування не дозволяють нам висвітлити їх усі.

Слід зауважити, що багато залежить від того, який банк видавав кредит, які умови договору, хто позичальник та багато інших факторів. Для кожного конкретного випадку в нашому юридичному бюро свій індивідуальний підхід. Досвід наших адвокатів, при роботі по валютним кредитам, дає нам право стверджувати, що при правильному юридичному підході, банки йдуть на зустріч своїм позичальникам (іноді й змушені йти, з тих чи інших причин).

            Головне, щоб позичальники розуміли, що банки не є всемогутніми, на них можливо вплинути. Треба знати, що просити від банка, як просити та на яких умовах, які засоби впливу використовувати в кожному конкретному випадку тощо).

            Наша порада - для переговорів з банком Вам необхідно ретельно підготовитись, зокрема продумати, що просити у банка та на яких умовах, що виграєте Ви, а що банк, що можете втратити Ви, а що банк, які документи варто використати у переговорах, а які документи не треба показувати банку тощо.

            Адвокати Юридичного Бюро «Стьопін & Мілашевський» готові надати Вам поради, проконсультувати Вас, проаналізувати документи, взяти участь в переговорах з банком та надати іншу ексклюзивну юридичну допомогу при вирішенні проблем із валютними кредитами.

З повагою,

Адвокат

Олександр Стьопін

тел.: (096) 790-45-19