В практиці часто виникає питання, щодо виселення людей з житла, на яке звертають стягнення в порядку іпотеки.

Важливим моментом, у цій ситуації є те за які кошти було придбане це житло: за кредит, який і був забезпечений цим житлом чи за інші кошти.

У своїй постанові по справі № 6-447цс15 Верховний Суд України, роз’яснив кого та як може бути виселено з іпотечного житла, без надання іншого жилого приміщення.

Зокрема, Верховний Суд України зазначив, що за змістом статей 39, 40 Закону України «Про іпотеку» та статті 109 ЖК Української РСР особам, які виселяються із жилого будинку (жилого приміщення), яке є предметом іпотеки, у зв’язку зі зверненням стягнення на предмет іпотеки, надається інше постійне житло тільки у тому разі, коли іпотечне житло було придбане не за рахунок кредиту, забезпеченого іпотекою цього житла. Постійне жиле приміщення, що надається особі, яку виселяють, повинно бути зазначено в рішенні суду.

Як виняток, допускається виселення громадян без надання іншого жилого приміщення при зверненні стягнення на предмет іпотеки, якщо іпотечне майно було придбано за рахунок кредиту, повернення якого забезпечене іпотекою відповідного жилого приміщення (частина 2 статті 109 ЖК Української РСР).

Отже, якщо житло придбано не за рахунок кредиту, а лише передано в іпотеку, як забезпечення повернення кредиту, то виселити людину, без надання іншого постійного житла неможливо.

 

З повагою,

Адвокат Олександр Стьопін

тел.: (096) 790-45-19

www.sm-lawyers.com.ua