Кінець грудня 2014 року для нашого юридичного бюро ознаменувався виграною справою про стягнення коштів за валютним кредитом в сумі близько 690 000 грн. Справа була важкою, як в плані застосування норм валютного законодавства та законів, що регулюють кредитні відносини, так і норм процесуального законодавства. Сама справа розглядалася у судах майже два роки.

Суть справи полягала в тому, що фізична особа отримала у банку кредит у іноземній валюті на придбання автомобіля. Половину кредиту виплатила, а решту виплачувати не змогла, через кризу 2008 року.Автомобіль перебував в заставі у банка. Вирішивши погасити кредит, наш клієнт передав банку заставний автомобіль та довіреність на право розпорядження автомобілем. При чому, жодних актів приймання-передачі не було складено. Повіривши працівникам банку на слово, про те, що кредит погашений, шляхом передачі автомобіля, наш клієнт був спокійним та продовжував своє звичне життя. Допоки, через рік, не отримав, копію заочного рішення суду про стягнення з нього коштів за вказаним кредитом, причому у сумі набагато більшій ніж сам кредит. На руках у людини не було жодного документа про передачу автомобіля банку в рахунок погашення кредиту.

Після звернення клієнта до адвокатів Юридичного Бюро «Стьопін & Мілашевський» нами було прийнято рішення про перспективність цієї судової справи по валютному кредиту.

В першу чергу клієнту були відновлені строки на оскарження заочного рішення суду. Після двох апеляцій заочне рішення суду про стягнення коштів було скасоване та справа була призначена до розгляду. Банк це не влаштовувало, тому він, користуючись процесуальними правами та можливостями, переніс розгляд справи до м. Києва.Тим часом, борг по валютному кредиту, був проданий банком факторинговій компанії, яка й почала займатися цією справою.

Нашими адвокатами була розроблена стратегія захисту клієнта, зроблені запити у державні органи, подані заяви про вчинення злочинів, щодо клієнта, знайдені та викликані в суд свідки, здійснено аналіз останньої судової практики, розроблені та подані заперечення проти позову про стягнення коштів за кредитом.

Врешті – решт, вдалося знайти та зібрати необхідні докази, які приховувалися банком.

Адвокатом було доведено, що вимоги про стягнення коштів за валютним кредитом є безпідставними, автомобіль був отриманий банком в рахунок погашення кредиту та проданий банком, а сам позивач не зміг довести реальний розмір заборгованості.

В решті, суд прийняв наші доводи та виніс рішення на користь нашого клієнта, яким відмовив у задоволенні позову про стягнення коштів за валютним кредитом.

Таке рішення суду, стало приємним подарунком нашому клієнту перед новорічними святами.

З текстом рішення можливо ознайомитися за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42169765