Досить часто виникають питання, що робити водіям у разі дорожньо – транспортної пригоди, що б отримати страхову виплату від страхової компанії або Моторно-транспортного бюро України.

           

Розберемо поетапно, що необхідно робити для отримання страховки.

 

  1. Перше, що необхідно зробити, це повідомити письмово страхову компанію або МТСБУ про ДТП (невідкладно але не пізніше трьох робочих днів, від дня ДТП). Зразок повідомлення встановлено МТСБУ. МТСБУ повідомляється про ДТП у тих випадках, якщо винуватий у ДТП водій не застрахований (не має полісу автоцивілки) або він звільнений від такого страхування.
  2. Після отримання повідомлення страхова компанія або МТСБУ проводять перевірку (розслідування ДТП) та визначають розмір збитків від ДТП.
  3. Потерпілий або власник автомобіля, якому завдано шкоду, подає заяву про виплату страхового відшкодування. Заява повинна бути подана протягом 30-ти робочих днів з моменту подання повідомлення про ДТП. Вимоги до заяви встановлені в Законі України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».
  4. Після отримання такої заяви страхова компанія або МТСБУ приймають рішення про виплату або про відмову у виплаті страхового відшкодування.

У випадку відмови від виплати страховки таке рішення може бути оскаржене до суду.

Загальний алгоритм дій є нескладним, але те, що закон вимагає подавати всі повідомлення у письмовому вигляді іноді призводить до того, що страхові компанії відмовляють у виплаті страховок з підстав неправильного заповнення документів, заяв тощо.

Для того, що б уникнути випадку, коли страхова не виплачує страховку, радимо Вам звернутися до адвоката, який займається спорами зі страховими компаніями (страхового адвоката).

 Адвокати нашого бюро надають повний комплекс юридичних послуг по супроводженню спорів зі страховими компаніями: від оформлення першочергових документів на страховку до судових спорів зі страховими компаніями та примусового стягнення з останніх страхових виплат.

 

З повагою,

Адвокат

Олександр Стьопін

тел.: (096) 790-45-19